123RF Fotobanka 123RF Fotobanka

Footage aneb obrazové videoklipy

Minule jsme se věnovali typům licencí, řekli jsme si, jak licenci získat, rozdělili jsme si je podle použití konkrétního snímku. V této části tipů a triků se zaměříme na krátké obrazové videoklipy neboli "footage".

Možná si vzpomenete na půvabnou českou reklamu na vodu Rajec. V reklamně účinkovala jenom zvířátka, tu srnka na kraji lesa, tu bobr u malé říčky protékající lesem, krásná příroda kolem. Reklama byla sestříhána z několika krátkých záběrů na zvířecí herce a poskládána dohromady. Jednotlivé záběry ale nevznikaly za účelem použití v této reklamě, byly to vhodně vybrané a sestříhané krátké klipy z fotobanky. Jak vidíte, s trochou invence lze s pomocí krátkých obrazových klipů vyprodukovat např. takovýto působivý a velmi oblíbený reklamní spot. Nicméně způsob použití je jen na vás...

Vyhledávání videí

V našem katalogu se nachází několik tisíc krátkých obrazových klipů a každým dnem přibývají další. A jak tyto krátké klipy vyhledat? Máte několik možností, např. ve vyhledávacím poli přímo na úvodní stránce stačí zaškrtnout položku "video" (viz obr. 1). Pokud k nějakému tématu vyhledáváte i fotografie a máte před sebou stránku s výsledky, stačí vedle vyhledavacího pole v horní části stránky kliknout na položku "VIDEA" s ikonkou filmové "klapky".

Vyhledávání videoklipů na homepage
Obr. 1

Kvalita a ceny videoklipů

Nyní si řekneme něco k obrazové kvalitě krátkých klipů. Většina videí v našem katalogu je nabízena v následujících velikostech:

  • WD (240p)
  • SD (480p)
  • HD (720p)
  • Full HD (1080p)


Můžete tedy, podobně jako s fotografiemi, zvážit, jak kvalitní videoklip potřebujete a rozhodnout se pro jednu z variant. Cenově jsou odstupňovány takto:

  • WD (15 kreditů)
  • SD (40 kreditů)
  • HD (55 kreditů)
  • Full HD (65 kreditů)


Jak jsme zmínili v části "Nákupní systém a možnosti plateb", obrazové klipy lze nakupovat pouze v rámci kreditního systému, nevztahuje se na ně žádný druh předplatného. Samotný nákup vybraného videa probíhá stejným způsobem jako v případě nákupu fotografií.

Všechny klipy jsou ve formátu QuickTime (tzn. soubory s příponou *.mov) a zakódovány pomocí kodeku H.264.

V případě dalších dotazů jsme pro vás připravili stránku otázek a odpovědí týkající se videoklipů, na které naleznete další potřebné informace. Případně nás můžete kontaktovat prostřednictvím skypu: cz.123rf, twitteru (@123rf_cz) nebo na tel. čísle: 800 60 60 60.


123RF Fotobanka

České zastoupení:   +420 226 238 691 cz.123rf


Přihlášení Zaregistrujte se
VÍCE NEŽ 91.990.000 FOTOGRAFIÍ