123RF Fotobanka 123RF Fotobanka

Nákupní systém a možnosti plateb

V posledním díle tipů a triků jsme se zaměřili na práci s lightboxy a ukázali jsme si, jak si v naší fotobance snadno vytvořit účet. V případě, že již vlastníme účet, můžeme nakupovat fotografie, ilustrace, videa... Proto se v tomto díle zaměříme na systém a možnosti plateb a vysvětlíme si, jakými způsoby lze snímky uhradit, resp. zakoupit licenci za použití snímku a získat vybraný snímek v plném rozlišení, případně ve křivkách.

Základní rozdělení

Naše fotobanka vám nabízí dva plány předplatného a kreditní systém. Vysvětlíme si rozdíl. V rámci předplatného můžete denně stahovat limitované množství obrázků v závislosti na vámi vybraném plánu. Limit na stahování se obnovuje na základě denní, měsíční a roční bázi.

Oproti tomu kredity (v rámci kreditního systému) jsou v podstatě žetony, za které si nakupujete fotografie. Balíčky si můžete zakoupit už za 510 Kč a mohou být zakoupeny online. Za každý stažený snímek vám bude vzat příslušný počet kreditů a to v závislosti na rozlišení vámi stažené fotografie. Můžete si stáhnout tolik fotografií, na kolik vám zakoupené kredity budou stačit.

Základní a prémium plán předplatného

Základní plán předplatného umožňuje stáhnout 5 fotografií denně a je možné ho zakoupit na 30 dní za 2.270 Kč, na 90 dní za 5.080 Kč a na celý rok za 19.100 Kč.

Prémium plán předplatého umožňuje stáhnout 26 fotografií denně a je možné ho zakoupit rovněž na 30 dní (5.000 Kč), 90 dní (14.000 Kč) a na celý rok (48.000 Kč).

V rámci předplatného můžete nakupovat fotografie, editoriální snímky a vektorovou grafiku pouzve v rámci standardní licence. Do předplatného nejsou zahrnuty snímky z kolekce EVO a footage klipy (ty je nutné zakoupit v rámci kreditního systému).

Kreditní systém

Kreditní systémKreditní systém je nastaven následujícím způsobem: čím více kreditů zakoupíte najednou, tím méně vás bude v přepočtu stát jeden kredit (viz obr. 1). Zakoupené kredity mají platnost jednoho roku, tzn. je nutné je během 365 dní od zakoupení vyčerpat, v opačném případě zakoupené kredity propadají.

Pro porovnání obou typů předplatného a kreditního systému slouží následující přehledná tabulka (obr 2.).

Obr. 1

Ceník
Obr. 2 (klikněte pro zvětšení)

Věrnostní systém

V rámci předplatného i kreditního systému funguje věrnostní systém, jedná se o sbírání tzv. RF bodů. V praxi to funguje následovně: za zakoupení kreditů nebo předplatného získáte určitý počet bodů uměrný výši vaší útraty. Po nasbírání určitého počtu bodů můžete nasbírané body vyměnit za kredity.

 

Způsob platby

Nákup předplatného, resp. kreditů můžete uhradit několika způsoby, většina z nich umožňuje platbu on-line, v takovém případě budete mít svoje kredity, příp. předplatné aktivní během několika minut a můžete začít nakupovat vybrané snímky.

Platba on-line

První možností je platba debetní, resp. kreditní kartou VISA nebo MasterCard. Před použitím karty se prosím ujistěte, že má karta aktivovány platby prostřednictvím internetu,  nevyčerpaný limit na elektronické platby a zda disponujete dostatečným finančním zůstatkem na vašem účtu.

Další možností je platba pomocí služby PayPal, využít můžete také internetový platební kanál Moneybookers.

Platba bankovním převodem

Zvolit můžete také platbu bankovním převodem, v takovém případě vám budou zakoupené kredity (příp. předplatné) aktivovány až po přijetí platby na náš účet. Po převodu částky je nutné zaslat informace o platbě a zakoupeném balíčku spolu s vaším uživatelským jménem na e-mailovou adresu cz@123rf.com.

Vážení zákazníci, 

od 1. 1. 2015 z důvodu změny v zákoně o DPH bohužel není možné realizovat platby prostřednictvím bankovního převodu na Slovensko pro konečného spotřebitele (tzn. nepodnikatele). Pro nákup kreditů či předplatného prosím využijte jiné platební možnosti. 

Děkujeme za pochopení a jsme s pozdravem

Tým fotobanky 123RF

Dárkový kod

V případě, že od nás máte dárkový kód a chcete ho využít pro přidání kreditů k vašemu účtu, můžete tak učinit na stránce s výběrem platby (viz obr. 5).

Dárkový kód
Obr. 5 (klikněte pro zvětšení)

Dárkový kód občas rozdáváme třeba na twitteru, i proto se vyplatí sledovat náš účet @123rf_cz, kde se mimo jiné dozvíte i o každém novém článku z rubriky Tipy & triky.

Pokud máte k nákupnímu systému a platebním způsobům jakýkoliv dotaz, neváhejte se obrátit na naši podporu. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím skypu: cz.123rf, twitteru (@123rf_cz), případně na tel. čísle: 800 60 60 60.

V následujících dílech našeho úvodního seznámení s prostředím fotobanky 123RF se zaměříme na typy licencí, vyhledávání footage klipů apod.


123RF Fotobanka

České zastoupení:   +420 226 238 691 cz.123rf


Přihlášení Zaregistrujte se
VÍCE NEŽ 91.990.000 FOTOGRAFIÍ